Ana sayfaAna sayfa Sita haritas?Site haritas?
Ara:
1TC:Bayilik  
 
 
             
 
 

Bulut Teknolojileri

İnternet ve teknoloji kullanımının artması insanların daha çok veriye ulaşmasına olanak sağladı. Bu verilerin bilgisayar ve akıllı telefonlarda depolanması ise, daha çok veriyi saklamak isteyen kullanıcılar için bir problem haline gelmeye başlamıştı.

Tabletlerin, notebookların ve bilgisayarların veri depolama kapasitesinin sınırlı olmasından dolayı çözüm bulut teknolojisinden geldi. 1TÇ Şirketinin sunduğu Bulut muhasebesinin teknolojileri sayesinde sayesinde kaydedilen veriler kullanıcı cihazlarında değil; servis sunucularında depolanır. Böylece, kullanıcı cihazlarının veri depolama kapasitesi çok düşük bile olsa, WEB (Internet Explorer, Google Chrome, Mozilla FireFox, Safari) üzerinden veya İnce İstemci (Local) üzerinden verilere ulaşabilmektedir.


Bulut muhasebesinin teknolojilerinin sunduğu bazı avantajlar şu şekilde özetlenebilir:
CheckMark.pngCihazdan Bağımsız
CheckMark.pngDonanım Problemi Yaşamamak
CheckMark.pngVeri Güvenliği Garanti
CheckMark.pngVeri Depolama Sınırsız
CheckMark.pngKişiye Özel Güvenlik Ayarı
CheckMark.pngSınırsız Kullanıcıya Erişim
CheckMark.pngLocal (Yerel) Üzerinden Kullanım - İnce İstemci
CheckMark.pngDüşük Maliyet


Online Deneme İçin Tıklayınız...


1C:İşletme Bulut muhasebesi teknolojilerinin kullanımında dört ana senaryo ön plana çıkartılabilir:


Şirket içi Bulut Muhasebesi

Bulut teknolojileri, bir şirketin içinde 1C:İşletme programı kurulu olmayan bilgisayarlardan veritabanına bağlanmak için kullanılabilir. Bunun dışında, ofis dışında bulunduğu zaman gerekli güncel bilgileri görmek isteyen ve eklemek yöneticiler için olanak mevcuttur. Örneğin, Yöneticiler ofis dışında yazılımın kurulu olduğuna bakmaksızın gerekli raporlamalarını izleyebilmektedir.

Ayrıca, şirket içi dağıtımı yapılan verilere müşterilerin de erişimini sağlamak mümkündür. Örneğin, müşteriler veya bayiler firma veritabanına girerek kendi siparişlerini verebilir.


Bulut Muhasebesi

Şirket içi Bulut Avantajları:
• Çalışanlar, işlem gücü yüksek olmayan bilgisayarları kullanabilirler,
• Çalışanlar şirketinin içinde ve ofisler arasında çok rahat hareket edebilirler,
• Müşterileri bağlamak çok kolay, çünkü bilgisayarlarda programın kurulu olması şart değildir.


Holding içi Bulut Muhasebesi

Bulut teknolojileri, aynı programı kullanan ve birkaç şirketten oluşan Holding yapılı işletmelerin program kullanım maliyetlerini azaltır.
Örnek, Holding’in tüm işletmelerinde muhasebe hesabını tutmak için 1TÇ:Muhasebe kullanılmaktadır. Bu durumda, her şirkette kendi 1C:İşletme veritabanını açmak yerine merkezi ofisteki veritabanı üzerinde çoklu firma takibatı yapılabilir.

Sonuç olarak, her bir Şirket kendisine ait veri alanı ile çalışabilmektedir. Güncelleme, ayarlama, yedekleme gibi işlemler her bir şirket için ayrı yapmak yerine, tek bir veritabanı için yapılmaktadır.


Bulut Muhasebesi

Holding içi Bulut Avantajları:
• Aynı uygulama çözümlerin yönetiminde maliyeti azaltma,
• Bütün şirketler için eşzamanlı ve hızlı güncelleme, yedekleme, ayarlama imkânı,
• Her firmanın takibatını ayrı yapabilme imkânı;


Müşteriler için Bulut Muhasebesi

Bulut teknolojileri, uygulama kullanıcılarına donanım ayarlama, yazılımı kurulumu gibi meşakkatli işlemlerden kurtararak yenilik sunmaktadır. Uygulama kullanıcıları yazılım kurulu olmadan programda işlemler yapabilmektedir.

Örneğin ev sahipleri, tüm ev sakinlerine internet üzerinden, sadece internet tarayıcısı ile programı kullanma imkânı sunabilirler. Bu gibi durumlarda kullanıcıların kendi donanımlarını değiştirmeye ya da ek program yazılımı kurmaya gerek duyulmaz. Web-istemci, tüm yaygın tarayıcılar, Windows ve Linux işletim sistemleri, IPad mobil cihazları üzerinden çalışır.


Bulut Muhasebesi

Müşteriler içi Bulut Avantajları:
• Programa rahat ve basit bir şekilde bağlanma imkânı,
• Programı farklı yerlerden kullanabilme imkânı sunar,
• Program kullanımı için yazılım kurulumu gerekmez.


WEB-Servis Modelinde Bulut Muhasebesi

Bulut teknolojiler, bulut muhasebesi programının çalışması servis modelinde gerçekleştiği zaman kullanılmaktadır. Servis modeli, müşterinin programı satın almadığını, sadece internet üzerinden programı kullanmak için ödediğini ifade eder. Programın kendisi ise servis tedarikçinin bilgisayarında kurulu ve o bilgisayardan hizmet vermektedir.

Tedarikçi, programın yirmi dört saat kesintisiz çalışmasını sağlar. Zamanında güncelleme, yedekleme ve saklanan verilerin gizli tutma işlerini yapar. 1C:İşletme programlarından herhangi birinde kayıt tutmak için kullanıcılar, alacağı hizmetlerin ödemesini yaparak, tarayıcı üzerinden gerekli programa bağlanarak kayıtlarını tutarlar.


Bu tür program kullanımı, kullanıcıların kurulum, güncelleme, yazılım ve donanım hizmetler için harcamaları yapmadan programı kullanmalarını sağlar. Tedarikçi tüm harcamalarını kendisi yaparak, kullanıcıya sadece servis olarak programı kullanmasını sağlar.


Servis modeli olarak sunulan program veri paylaşım biçiminde çalışmaktadır. Servise bağlanan her bir abonenin(gerçek veya tüzel) birkaç istemcisi ( mesela çalışan personel) olabilir. Her bir abone aynı zamanda birkaç programla çalışabilir. Sonuç olarak, belirli programda her abone için istemcilerin çalıştığı bağımsız veri alanı oluşturulmaktadır.


Dolayısıyla, abone için programı sanki sadece kendi istemcileri kullanıyormuş gibi görünmektedir. Servis tedarikçisi için ise programı kullanan bütün aboneler tek bir veritabanına başvururlar. Yani tedarikçinin çalıştırdığı tek program bütün abonelere hizmet vermektedir. Böylece programın güncellemesi gibi işlemler bütün aboneler için hızlı ve aynı zamanda yapılmaktadır.


Web Muhasebe

Web-Servis Modelinde Bulut Avantajları:
• Kullanıcı web muhasebe programın kurulumu, güncellemesi, yazılım ve donanım destek için harcama yapmamaktadır,
• Tedarikçi programın kullanımını internet üzerinden yirmi dört saat sunduğu için kullanıcı istediği zamanda ve istediği yerde bağlanıp kullanabilir,
• Programın en yeni versiyonunda ve en son eklenen yeniliklerle çalışma garantisi.


Daha detaylı bilgi için:
Tel:+90 212 258 90 05 / 06
Mail:info@1tc-hizmet.com


   
 
 
Diğer WEB siteleri
 
 
 
MERV BİLGİ İŞLEM OTOMASYONU YAZILIM LTD. ŞTİ. (1TÇ-MERV)

info@1tc-hizmet.com
Tel: +90 212 258 90 05 / 06

Adres: Cihannuma Mah. Bostanci Veli Sok. Kerem Apt. No:10 K:2 Beşiktaş İstanbul
 
Powered by CMS